Web sitemizde 23 kategoride, 123 Makaleye yazılmış 473 yorum bulunmaktadır.
Kapat X Duyuru ! MerakliYazar.Com Bünyesine bilgili, tecrübeli editörler alınacaktır. Bilgi için : info@merakliyazar.com

Bilgisayar şifresi kırmak – değiştirmek (Resimli Anlatım)

           Merhaba arkadaşlar sizlere bu kez yazılımsal olarak yardım etmek amaçlı olarak Bilgisayar şifresi kırmak – değiştirmek ( Resimli Anlatım ) konusunu açtım. Bu konuyu kesinlikle iyi niyet yönünde açtım. Çünkü bazılarımız evde ki küçük kardeşimizin değiştirmesi ya da unutmamız sonucunda şifremizi unutuyoruz. Bir çok yerde Güvenli Mod kullanılarak açmak şeklinde verilmiş.  Ancak bu şekilde girilince hem yavaş bir sistem ortaya çıkıyor hemde eski şifre bilinmediği için yeni bir şifre atanamıyor. Şimdi sizlere bilinmediği halde nasıl yeni şifre atanacağını göstereceğim. Öncelikle giriş için bende güvenli mod’u kullanacağım ancak sonradan yaptığımız yöntemler çok değişiktir. Windows 7 ve Windows Xp de çalışıyor.

Öncelikle bilgisayar açılırken sürekli F8 tuşuna basıyoruz ve açılan pencerede Güvenli Mod u seçip enter’a basıyoruz. 

Açılan Bilgisayarda Denetim Masasına Giriyoruz.

Daha sonra resimlerde verilen anlatımları uyguluyoruz.

 

Bilgisayar şifresi kırmak

Bilgisayar şifresi kırmak

Bilgisayar şifresi kırmak

Bilgisayar şifresi kırmak

 

Bilgisayar şifresi kırmak


Bilgisayar şifresi kırmak


Önceki konumuz olan & sonraki konumuz olan isimli makelemizi okudunuz mu?

Yazar: MeraklıYazar

Meraklı Yazar gerek yaşantısı gerekse de çevreden gelen bilgiler üzerine tam anlamıyla kendisini “Meraklı” olarak tanımlamıştır . Makale yazmayı ve bunu başka kimselerle paylaşmayı sevdiği için bu ismi kendisine uygun görmüştür . Her zaman ” Okumak , öğrenmek , okumak ” diye düşünmüştür ve bu amaçta MerakliYazar.Com’da sevenleriyle buluşuyor.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar

18 Yorum Yapıldı