Web sitemizde 23 kategoride, 123 Makaleye yazılmış 473 yorum bulunmaktadır.
Kapat X Duyuru ! MerakliYazar.Com Bünyesine bilgili, tecrübeli editörler alınacaktır. Bilgi için : info@merakliyazar.com

Google Chrome Yeni Sekmede İstenilen Siteyi Açmak

Merhabalar değerli okurlarım, bildiğimiz gibi google chrome tarayıcısında yeni bir sekme açtığımızdachrome
boş bir sayfa ile karşılaşıyoruz. Bir çoğumuz yeni açtığımız sekmelerde %70 ihtimalle arama yapmak isteriz yani buna bağlı olarakta google arama sayfasının çıkmasını isteriz. Bu boş sayfayı düzenlemek için google chrome ayarlarında herhangi bir seçenek bulunmuyor. Bunu bir google chrome eklentisi kullanarak Google Chrome yeni Sekmede İstenilen siteyi açmak mümkündür.

Eklentinin linkini konu altında vereceğim. Eklentiyi kurduğumuz andan itibaren google chrome tarayıcısını kapatıp yeniden açıyoruz ve Ctrl-T tuşlarına basarak bir yeni sekme açıyoruz. Kurulumdan sonra ilk defa açıldığı bizden ayar yapmamızı istiyor. Url yazma yerine yeni sekmede açılmasını istediğimiz site adresini başına http:// koyarak yazıyoruz ve save seçeneğine basarak ayarlarımızı kaydediyoruz. Sağ kısmında Hide tercihi olan bir kutucuk bulunuyor. Yüklediğimiz uygulama bir yönlendirme sağladığı için açtığımız her yeni sekmede Redirecting.. yani yönlendiriyoruz şeklinde bir uyarı veriyoruz. Bu hide seçeneği işaretli olduğunda yönlendirme yazısı iptal oluyor.

Eklentinin ayarlarının alt kısmında ise yani quick save bölümünde alternatif link seçenekleri bulunuyor. Bu kısımdan da bir site seçebilirsiniz. Eklentiyi pasif hale getirmek için alt kısımdaki site butonlarından New Taba basarak ya da eklenti ayarlarından eklentiyi silerek kaldırabilirsiniz.

Eğer bir değişim yapacak isek bu ayarlar panelini açmak için google chrome tarayıcısının sağ kısmındaki ingiliz anahtarı işaretine basıyoruz ve aşağıdaki yolu izliyoruz

Sol kısımdan uzantılar > New Tab Redirect > Seçenekler

Umarım işinize yarar, kendinize iyi bakın..

Google New Tab Redirect! Eklentisini İndirmek İçin Tıklayın


Önceki konumuz olan & sonraki konumuz olan isimli makelemizi okudunuz mu?

Yazar: MeraklıYazar

Meraklı Yazar gerek yaşantısı gerekse de çevreden gelen bilgiler üzerine tam anlamıyla kendisini “Meraklı” olarak tanımlamıştır . Makale yazmayı ve bunu başka kimselerle paylaşmayı sevdiği için bu ismi kendisine uygun görmüştür . Her zaman ” Okumak , öğrenmek , okumak ” diye düşünmüştür ve bu amaçta MerakliYazar.Com’da sevenleriyle buluşuyor.

Bu yazıyı paylaş

 • facebook-share
 • tweet-it
 • friendfeed
 • plus-it

yorumlar

9 Yorum Yapıldı
 • Piyano Çal diyor ki:

  Hocam benimde sitem en çok “chrome” ile ziyaret ediliyor. Mutlaka okuyanların işine yarayacaktır çünkü bilmeyen çok bu tür ayrıntıları.

  • MeraklıYazar diyor ki:

   Yorumunuz için teşekkür ederim, bende bir çok kişinin işine yarayacağını düşünüyorum çünkü artık “chrome” ve “sekmeler” ilişkisi git gide yoğun bir hal almaya başladı.

 • öz diyor ki:

  ya bendede olmuyor çok yolu denedim ama olmdı acil yardım

 • Musti diyor ki:

  beyler bunu link kısmına yapıştırın chrome://chrome/settings/ . sonra bu yolu izleyin
  Sol kısımdan uzantılar > New Tab Redirect > Seçenekler sonra ister URL yerini boş bırakın ister bir sayfa yazın bukadar

 • Bora diyor ki:

  evet süper bir eklenti ben hide seçeneğini bulamadım

 • ferit diyor ki:

  chrome acıkken yeni bir sayfa acmak istediğimde chrome simgesine tıklıyorum ama yeni bir sayfa acmak yerine yen bir sekme acılıyor. ben yeni sekme değil sayfa açılmasını istiyorum ama ayarlayamadım yardımcı olur musunuz?

 • mert diyor ki:

  sağolun işe yaradı