Web sitemizde 23 kategoride, 112 Makaleye yazılmış 424 yorum bulunmaktadır.
Kapat X Duyuru ! MerakliYazar.Com Bünyesine bilgili, tecrübeli editörler alınacaktır. Bilgi için : info@merakliyazar.com

Google Chrome Yeni Sekmede İstenilen Siteyi Açmak

Merhabalar değerli okurlarım, bildiğimiz gibi google chrome tarayıcısında yeni bir sekme açtığımızdachrome
boş bir sayfa ile karşılaşıyoruz. Bir çoğumuz yeni açtığımız sekmelerde %70 ihtimalle arama yapmak isteriz yani buna bağlı olarakta google arama sayfasının çıkmasını isteriz. Bu boş sayfayı düzenlemek için google chrome ayarlarında herhangi bir seçenek bulunmuyor. Bunu bir google chrome eklentisi kullanarak Google Chrome yeni Sekmede İstenilen siteyi açmak mümkündür.

Eklentinin linkini konu altında vereceğim. Eklentiyi kurduğumuz andan itibaren google chrome tarayıcısını kapatıp yeniden açıyoruz ve Ctrl-T tuşlarına basarak bir yeni sekme açıyoruz. Kurulumdan sonra ilk defa açıldığı bizden ayar yapmamızı istiyor. Url yazma yerine yeni sekmede açılmasını istediğimiz site adresini başına http:// koyarak yazıyoruz ve save seçeneğine basarak ayarlarımızı kaydediyoruz. Sağ kısmında Hide tercihi olan bir kutucuk bulunuyor. Yüklediğimiz uygulama bir yönlendirme sağladığı için açtığımız her yeni sekmede Redirecting.. yani yönlendiriyoruz şeklinde bir uyarı veriyoruz. Bu hide seçeneği işaretli olduğunda yönlendirme yazısı iptal oluyor.

Eklentinin ayarlarının alt kısmında ise yani quick save bölümünde alternatif link seçenekleri bulunuyor. Bu kısımdan da bir site seçebilirsiniz. Eklentiyi pasif hale getirmek için alt kısımdaki site butonlarından New Taba basarak ya da eklenti ayarlarından eklentiyi silerek kaldırabilirsiniz.

Eğer bir değişim yapacak isek bu ayarlar panelini açmak için google chrome tarayıcısının sağ kısmındaki ingiliz anahtarı işaretine basıyoruz ve aşağıdaki yolu izliyoruz

Sol kısımdan uzantılar > New Tab Redirect > Seçenekler

Umarım işinize yarar, kendinize iyi bakın..

Google New Tab Redirect! Eklentisini İndirmek İçin Tıklayın


Önceki konumuz olan & sonraki konumuz olan isimli makelemizi okudunuz mu?

Yazar: MeraklıYazar

Meraklı Yazar gerek yaşantısı gerekse de çevreden gelen bilgiler üzerine tam anlamıyla kendisini “Meraklı” olarak tanımlamıştır . Makale yazmayı ve bunu başka kimselerle paylaşmayı sevdiği için bu ismi kendisine uygun görmüştür . Her zaman ” Okumak , öğrenmek , okumak ” diye düşünmüştür ve bu amaçta MerakliYazar.Com’da sevenleriyle buluşuyor.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar

8 Yorum Yapıldı