Web sitemizde 23 kategoride, 123 Makaleye yazılmış 473 yorum bulunmaktadır.
Kapat X Duyuru ! MerakliYazar.Com Bünyesine bilgili, tecrübeli editörler alınacaktır. Bilgi için : info@merakliyazar.com

iPhone Kilit Ekranı Şifremi Unuttum

Tüm iPhone kullanıcıları iphone kilit ekranı şifresi kırma ya da iphone kilit ekranı şifremi unuttum ne yapmalıyım gibi konular açıyor. Peki bunun tam çözümü nedir?

iPhone diğer akıllı telefonlar gibi normal bir yapıda değil, diğer telefonlarda kayıp olan şeyleri bulabilmek için birden fazla fırsatımız var. Fakat iPhone telefonu oldukça güvenlikli ve erişim engelli bir telefon olduğundan bir çok şeyi de kapatmış durumda. iPhone kilit ekranı şifresi neredeyse tüm iPhone kullanıcılarının uyguladığı bir şeydir çünkü herhangi bir uygulama yüklemeden hiç bir kullanıcı fotoğraflarına ya da mesajlarına olan erişimi engelleyemiyor bu nedenle kilit ekranı şifresi koyuyor.iPhone Şifre Kırma

Kimi zaman aniden koyulan şifreler kimi zamanda yanlışlıkla ya da bir çocuğun yapması sonucu oluşan bu şifreler en büyük sorun olabiliyor. Telefonu kapatıp açıyor olsanız da, bilgisayara bağlasanız da bu şifreyi aşabilmek mümkün olmuyor. Fakat bir şekilde tabiki bu şifreyi kırabilmek ya da normal hale getirmek mümkündür. Bunu restore işlemi ile yapacağız, fakat telefonunuzda ki bilgilerin gitmeyeceğinden emin olabilirsiniz.

Telefonunuzu bilgisayara bağladıktan sonra iTunes programını açmalı ve oradan backup yani telefon yedeği almalısınız. Böylece telefonunuzdaki fotoğraflar ve diğer bilgiler kaybolmayacaktır. Eskiden telefon yedeği alındığında ve restore yapıldığında kayıtlı olan şifrede beraberinde geliyordu böylece kullanıcı bir teknik servise uğramadan ya da bilgileri silmeden şifresini sıfırlayamıyordu.

Fakat artık restore yapıldıktan sonra güncel yedek yüklense dahi telefonunuzda şifre olmayacaktır. iPhone restore işlemini iTunesden gerçekleştirdikten sonra telefon yeniden açıldığında iTunes sizlere hangi yedeği yüklemek istediğinizi soracaktır. Böylece sizde bu sorundan kurtulmuş olacaksınız.


Önceki konumuz olan & sonraki konumuz olan isimli makelemizi okudunuz mu?

Yazar: MeraklıYazar

Meraklı Yazar gerek yaşantısı gerekse de çevreden gelen bilgiler üzerine tam anlamıyla kendisini “Meraklı” olarak tanımlamıştır . Makale yazmayı ve bunu başka kimselerle paylaşmayı sevdiği için bu ismi kendisine uygun görmüştür . Her zaman ” Okumak , öğrenmek , okumak ” diye düşünmüştür ve bu amaçta MerakliYazar.Com’da sevenleriyle buluşuyor.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar

12 Yorum Yapıldı