Web sitemizde 23 kategoride, 123 Makaleye yazılmış 473 yorum bulunmaktadır.
Kapat X Duyuru ! MerakliYazar.Com Bünyesine bilgili, tecrübeli editörler alınacaktır. Bilgi için : info@merakliyazar.com

Psikolojik sorunlar nasıl engellenir?

 Merhabalar.. Yine bir çok kişi için gerekli olan bir konuyla sizlerleyim. Herkes hayatının belli dönemlerinde psikolojik sorunlar yaşamaktadır. Yani hayatta hiç bir zaman psikolojik sorun psikolojiyaşamayan kişi yoktur. Evet ben bir psikolog değilim. Ancak sizlere edindiğim bilgilileri kendi düşüncelerimi de katarak anlatacağım. Hayatta şöyle bir etrafınıza baktığınızda onlarca insan görürsünüz peki hiç düşündünüz mü bu insanlar yolda yürüdüğü gibi mutlu mu? Her insanın bir çok problemi bulunmaktadır. Psikolojik sorunların öncelikli olarak temelinde maddiyat gelir. Maddiyat hayatın devam etmesi için gerekli olan bir öge olduğu için bu bizim için her zaman büyük bir sorun olmayı başarmıştır. Herkes hayatın hep harika bir şekilde ilerlemesini ister. Fakat hayat inişli çıkışlıdır ve böyle de olması gereklidir. Hayatta herkesin sınırsız parası olduğunu düşünelim. Sizce bu gerçekten heyecanlı ve mutlu bir yaşam olur muydu? Bu hayatın bütün dengesini inanılmaz şekilde bozmaya yetecek bir devrim olacaktır. Herkeste para olduğundan kimse para kazanmak için bir meslekle uğraşmayacak ve bu nedenle de herkes elinde tonla para olduğu halde açlıktan bile ölebilecek..  Hayatın inişli çıkışlı olmasının sebebi de buna dayanır. Eğer hayat hepimizin istediği gibi sürekli olarak aynı çizgide gitseydi bir süre sonra kişi daha iyilerini isteyecek ve bu daha büyük psikolojik sorunları ortaya çıkaracaktır.

Psikolojik sorunlar nasıl engellenir?

İnsan vücudunu etkileyen en büyük faktör ne beslenme ne de spordur. Vücudumuzun sağlıklı bir şekilde devam etmesini sağlayan en önemli şey psikolojidir. Hatta ne kadar sonu olmadığı bilinse bile bir çok kişi kanser hastalığını psikolojisini iyi tutarak yenmiştir ve bunu kanıtlamıştır. Eğer bir şey psikolojinizi bozuyorsa bunu çözmeniz gerekmez. Bunun neden psikolojinizi bozduğunu bilmeniz gereklidir. Psikolojik sorunların aslında ne olduğu önemli değildir. Sizin ona verdiğiniz değer önemlidir. Bu sorun bir aşk ya da maddiyat olabilir. Ancak kişinin sorunları küçükte olsa bir süre sonra kişi buna kendi düşüncelerini de katarak daha içinden çıkılmaz bir hale getirecektir. Böylece kişinin üzerinde bir baskı olacaktır. Psikolojik sorunlara sahip iseniz kendinizi bırakmamalı ve eskisinden daha güçlü olmalısınız. Sizi bu durumdan kurtaracak tek şey budur. Psikolojik sorunları çözmek için ilk adım olarak psikologa ya da psikiyatriye gidilir. Fakat hiç düşündünüz mü doktorlar bu sorunlarımızı nasıl çözüyor. Doktorlar bu sorunlarımızı çözmek için her zaman bizi baştan başlatıyor ve sorunun ne olduğunu buluyor. Böylece sizin gözünüzde büyüyen sorun başlangıçta ufak bir şey olduğu için doktorunda yardımıyla en aza iniyor. Ancak psikolojik sorunlarda eğer kişi kendini bıraktıysa buna doktorunda bile yardımcı olması mümkün değil.

Her zaman daha pozitif olunmalı ve her geçen gün daha da sosyal bir yaşam elde edilmelidir. Kişi yalnız başına kaldığında düşünecek çok zamanı olduğu için bir süreden sonra bu sorun onun için ölüme kadar gidecektir. Psikolojinizi tedavi etmek için sorununuzu birileriyle paylaşmanız sizin için iyi olacaktır. Çünkü artık sorun karşı tarafa da aktarılmıştır ve sizin psikolojinizde ki baskılar ve sorular dağılmıştır. Ancak eğer sorunlar anlatılmayacak değerde ise illa anlatmanız gerekmez. İnsanlarla sürekli olarak konuşmakta sizi rahatlatacak ve sorunları yenmenizde yeni bir sayfa oluşturacaktır. Temel olarak bu psikolojik sorunları engellemek için eskiden sevilen şey ne ise o yapılmalıdır. Sorunlar gözde büyütülmemeli ve her zaman aza indirilmelidir. Eğer sorun azalmıyor her geçen gün artıyorsa bunu kısa bir zaman içinde kontrol altına almak gerekir. Benden bu kadar arkadaşlar uzun uzun yazmak isterdim fakat bunun okunması da önemli. Kendinize iyi bakın, sayıgılarımla..


Önceki konumuz olan & sonraki konumuz olan isimli makelemizi okudunuz mu?

Yazar: MeraklıYazar

Meraklı Yazar gerek yaşantısı gerekse de çevreden gelen bilgiler üzerine tam anlamıyla kendisini “Meraklı” olarak tanımlamıştır . Makale yazmayı ve bunu başka kimselerle paylaşmayı sevdiği için bu ismi kendisine uygun görmüştür . Her zaman ” Okumak , öğrenmek , okumak ” diye düşünmüştür ve bu amaçta MerakliYazar.Com’da sevenleriyle buluşuyor.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar